Przejdź do treści

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Małżeństwo w XXI wieku. Rola. Szanse. Wyzwania. (konferencja)

10 lutego godz.10:00 - 13:30

XXI wiek stawia przed nami nowe wyzwania. Polska prężnie rozwija się po latach komunizmu a ludzie skupili się na dobrobycie i konsumpcji. Żyjemy w erze indywidualizmu, rozwoju osobistego i zawodowego ale także konkubinatów i związków partnerskich. Zawiera się coraz mniej małżeństw a liczba rozwodów rośnie. Jak w dzisiejszym świecie zadbać o relacje? Jakie wyzwania stoją przed małżonkami? Jaka powinna być ich rola i czy mają wpływ na społeczeństwo? Nasi goście podzielą się swoim doświadczeniem i wspólnie odpowiedzą na pytania o sens małżeństwa w XXI wieku. Chcemy, by uczestnicy wyszli z tego spotkania umocnieni i zmotywowani do tego, aby zadbać o swoje małżeństwo.

>> ZAREJESTRUJ SIĘ*<<

Konferencja o małżeństwie w XXI wieku będzie składała się z dwóch bloków: panelu dyskusyjnego i świadectwa. W pierwszej części, wraz z małżeństwami spróbujemy odnaleźć odpowiedzi na pytania o tytułowe role, szanse i wyzwania stojące w XXI wieku przed instytucją małżeństwa. W drugiej części posłuchamy poruszającego świadectwa o pogoni za dobrobytem, o zaniechaniu rozmów ze współmałżonkiem, o kłamstwie i zdradzie, aż wreszcie o przebaczeniu, naprawieniu krzywd oraz pojednaniu. 

Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy małżeństwa w różnym wieku i z różnym stażem małżeńskim: Oliwię i Piotra Adamowicz (Podboje We Dwoje), Ewę i Kamila Gizka (Wspólnota Święta Rodzina), Annę i Janusza Wardak (Akademia Wardaków). Dyskusję poprowadzi Kuba Witkowski – dziennikarz radiowy i założyciel Fundacji Pod Wspólnym Dachem. Natomiast świadectwem swojego małżeńskiego życia podzielą się Joanna i Rafał Patyra, a rozmowę poprowadzi Weronika Ostrowska – dziennikarka Radia Warszawa. 

*Skończyły się bilety? Bądź na bieżąco i zapisz się na Newsletter (dostępny tutaj). Jeśli zwolnią się miejsca poinformujemy Was na kilka dni przed wydarzeniem.


Rozmówcy


Oliwia i Piotr Adamowicz
Małżeństwo z 5 letnim stażem. Pierwsze lata swojego życia spędzili na walizkach mieszkając w Anglii i we Włoszech. Tworzą społeczność Podboje we Dwoje na Instagramie, gdzie towarzyszą parom w drodze do małżeństwa. W swoich social mediach podejmują tematykę relacji, psychologii miłości i  małżeństwa. Od 1,5 roku są rodzicami małego Józia.


Ewa i Kamil Gizka

Małżeństwo sakramentalne od 7 lat i z burzliwą historią związku sprzed nawrócenia. Rodzice 4 dzieci; dwójki na ziemi i dwójki w Niebie. Należą do Wspólnoty Święta Rodzina w Zalesiu Górnym, która organizuje weekendowe kursy dla małżeństw. Współtwórcy najnowszego kursu małżeńskiego we Wspólnocie: Gdybyśmy zaczynali od nowa.


Anna i Janusz Wardak
Od 28 lat są szczęśliwym małżeństwem i rodzicami dziesięciorga dzieci w wieku od 7 do 27 lat. Są jednymi z założycieli i moderatorów Akademii Familijnej w Polsce. Autorzy wykładów i prelekcji, a także artykułów prasowych, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu. Janusz jest stałym współpracownikiem Radia Warszawa w audycjach „Wychowywać, ale jak?”, a Ania felietonistką tygodnika „Idziemy”. Ania była koordynatorem współpracy z rodzicami w szkole „Strumienie”, a Janusz – wicedyrektorem ds. wychowawczych szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik”. Aktualnie oboje zajmują się prowadzeniem wykładów i szkoleń, doradztwem rodzinnym i prowadzą wydawnictwo. Więcej na stronie Akademia Wardakowie


Joanna i Rafał Patyra
Małżeństwo po przejściach. Zna gorycz upadku, ale i radość powstawania z duchowego dna. Uratowane przez Boga i świadczące publicznie o Jego realnej obecności. Rodzice czworga dzieci. Joanna jest naczelnym logistykiem i programistą domowego życia, Rafał – dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym.

Prowadzący


Jakub Witkowski
Mąż, ojciec trojga dzieci, dziennikarz radiowy i wiceprezes Fundacji POD WSPÓLNYM DACHEM. Od kilkunastu lat aktywnie wspiera i prowadzi inicjatywy dla narzeczonych i małżeństw. Miłośnik dobrej kuchni, górskich, zwłaszcza zimowych wypraw i orędownik rowerowego stylu życia. Meloman, posiadacz kilkudziesięcioletniego gramofonu i wciąż rosnącego „stosiku” czarnych płyt. 


Weronika Ostrowska
Dziennikarka, prezenterka radiowa specjalizująca się w tematach związanych z Kościołem, ewangelizacją i propagowaniem chrześcijańskich wartości. Autorka cyklu reportaży o rodzinie pt. „Szczęśliwa rodzina. Historia pisana życiem”. Pasjonuje ją człowiek i jego drogi poszukiwania szczęścia.

Miejsce wydarzenia

Scena Stygmat – sala widowiskowa w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych
Plac Grzybowski 3/5
Warszawa, 00-115 Poland
+ Google Map