Przejdź do treści

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tydzień Małżeństwa W Sercu Stolicy

7 lutego - 13 lutego

Wydawałoby się, że podstawowa komórka społeczna, jaką jest rodzina nie potrzebuje promocji, jest naturalna w cyklu życia człowieka. A jednak, małżeństwa, czyli fundament każdej rodziny, w dzisiejszych czasach są w odwrocie. Liczba zawieranych związków sakramentalnych i cywilnych spada a ilość rozwodów rośnie. Stwarza to możliwości dla różnych inicjatyw, które mają przypomnieć małżonkom, że stały związek ma sens i wspierać ich w obranej drodze wspólnego życia.

Papież Jan Paweł II, przez cały pontyfikat, zwracał uwagę na wyjątkową relację kobiety i mężczyzny. Dlatego w 1993 roku ustanowił Światowy Dzień Małżeństwa na drugą niedzielę lutego. Cztery lata później, w Wielkiej Brytanii, Richard Kane zorganizował pierwszy “małżeński tydzień”, który rozwinął się w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa obchodzony w dniach 7-14 lutego. W Polsce, projekt zainicjował oddział gdański Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w 2015 roku.

Kościół Wszystkich Świętych na warszawskim Placu Grzybowskim leży w sercu stolicy. Jako jedyny jest skomunikowany przez obie linie metra – przystanek Świętokrzyska. Terytorialnie parafia obejmuje także PKiN oraz Warszawę Śródmieście i Dworzec Centralny. Właśnie w murach tego kościoła, papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą otwierając kongres eucharystyczny w 1987 roku. Dziś dbamy o pielęgnowanie jego nauk oraz korzystamy z dziedzictwa myśli, słowa i czynu, które zostawił.

Zaplanowaliśmy dla Was cały tydzień wydarzeń. Zapraszamy na modlitewne czuwanie, warsztaty, konferencje, kulturalne randki i panel dyskusyjny, a także na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Naszymi gośćmi i prelegentami będą małżeństwa i eksperci, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Szczegółowy program oraz zapisy na stronie Tydzień Małżeństwa w Warszawie, w sercu stolicy

Miejsce wydarzenia

Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie
Plac Grzybowski 3/5
Warszawa, mazowieckie 00-115 Poland
+ Google Map