Przejdź do treści

Tydzień Małżeństwa w Warszawie 2024, w sercu stolicy

Wydawałoby się, że podstawowa komórka społeczna, jaką jest rodzina nie potrzebuje promocji, jest naturalna w cyklu życia człowieka. A jednak, małżeństwa, czyli fundament każdej rodziny, w dzisiejszych czasach są w odwrocie. Liczba zawieranych związków sakramentalnych i cywilnych spada a ilość rozwodów rośnie. Stwarza to możliwości dla różnych inicjatyw, które mają przypomnieć małżonkom, że stały związek ma sens i wspierać ich w obranej drodze wspólnego życia.

Papież Jan Paweł II, przez cały pontyfikat, zwracał uwagę na wyjątkową relację kobiety i mężczyzny. Dlatego w 1993 roku ustanowił Światowy Dzień Małżeństwa na drugą niedzielę lutego. Cztery lata później, w Wielkiej Brytanii, Richard Kane zorganizował pierwszy “małżeński tydzień”, który rozwinął się w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa obchodzony w dniach 7-14 lutego. W Polsce, projekt zainicjował oddział gdański Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w 2015 roku.

Kościół Wszystkich Świętych na warszawskim Placu Grzybowskim (Śródmieście) jest największym, zabytkowym kościołem stolicy. Jako jedyny jest skomunikowany przez obie linie metra – przystanek Świętokrzyska. Terytorialnie parafia obejmuje także PKiN, Warszawę Śródmieście i Dworzec Centralny. W murach tego kościoła, papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą otwierając kongres eucharystyczny w 1987 roku. Dziś dbamy o pielęgnowanie jego nauk oraz korzystamy z dziedzictwa myśli, słowa i czynu, które zostawił.

Zaplanowaliśmy dla Was wiele wydarzeń, wybierzcie z tego co chcecie! Zapraszamy na modlitewne czuwanie, warsztaty, konferencje, kulturalne randki i panel dyskusyjny, a także na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Naszymi gośćmi i prelegentami będą małżeństwa i eksperci, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem.


Bądź na bieżąco! Zapisz się na Newsletter!

Zostawcie nam adres email by być na bieżąco z Tygodniem Małżeństwa W Sercu Stolicy.

Please wait...

Dziękujemy za dołączenie! Jesteśmy w kontakcie!


Organizatorzy

Kontakt
organizatorzy: wszyscyswieci.malzenstwa@gmail.com
zapisy: wsercustolicy@gmail.com

REGULAMIN i POLITYKA PRYWATNOŚCI

Partnerzy

Patroni medialni

MEDIA O NAS

Artykuł w Wiadomościach Parafii Wszystkich Świętych w Warszawie

Rozmowa w Radiu Plus Warszawa

Artykuł na DEON

Artykuł w Gościu Niedzielnym Warszawskim

Artykuł w OPOKA

Artykuł w KAI

Artykuł w Idziemy

Rozmowa w Radiu Warszawa