Przejdź do treści

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

pokaz filmu „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” i spotkanie z reżyserem

4 kwietnia godz.18:00

Zbliża się Niedziela Bożego Miłosierdzia, podczas której do naszego kościoła wprowadzimy relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego Michała Sopoćki. Chcemy poznać bliżej znaczenie orędzia, dlatego zapraszamy na pokaz filmu „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” i na spotkanie z reżyserem Piotrem Weychertem.

„Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” to historia o siostrze zakonnej Faustynie Kowalskiej, mistyczce i wizjonerce, która przekazała światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Opowieść o Świętej Faustynie w formie udramatyzowanego dokumentu zawiera wszystkie ważne wątki biograficzne, cytaty z Dzienniczka, a także wypowiedzi wybitnych teologów, którzy komentują różne aspekty jej przekazu.

>> Pobierz darmową wejściówkę na seans i spotkanie z reżyserem <<

Film zbudowany jest wokół idei oddziaływania Świętej Faustyny na współczesny świat. Jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego ten przekaz tak trafnie odpowiada na niepokoje i potrzeby ludzi żyjących w dzisiejszych czasach. W filmie obok materiałów archiwalnych znajdują się inscenizowane sceny z udziałem aktorów, uzupełnione animacjami komputerowymi i efektami wizualnymi. Głównym tematem filmu jest próba zrozumienia, w jaki sposób przesłanie Faustyny rozprzestrzeniło się w tak dużej skali? Z zapisu filmowego wynika, że poprzez osobę siostry Faustyny rysuje się uniwersalna idea, której szybki rozwój w świecie współczesnym zadziwia i zdumiewa. Zmusza też do zastanowienia, jakie oczekiwania i potrzeby współczesnego człowieka powodują tak masowe i wieloaspektowe rozpowszechnienie się tego mistycznego przekazu?

W filmie występują: s. M. Norberta Łakomska – świadek życia św. Faustyny, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia, s. M. Elżbieta Siepak, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia, Jacek Barczak, o. Samuel Karwacki OSPPE (Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika), Ernest Bryll, o. Jan Andrzej Kłoczowski O. P. , Paweł Śpiewak, ks. prof. Stanisław Urbański, abp Henryk Hoser, Grzegorz Pieńkowski, Juta Bergman, Leja Weissberger, Ewa K. Czaczkowska, gen. Janusz Brochwicz – Lewiński ps. Gryf, Samuel Willenberg, Krystyna Sokół – Gujda, Franois Xavier Ngarambe, Carlos Roberto da Silva, Sally Jo Dumey, Jamy Ramaye, Nol Kabor.

Szczegóły

Data:
4 kwietnia
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Fundacja Gaudium
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Scena Stygmat – sala widowiskowa w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych
Plac Grzybowski 3/5
Warszawa, 00-115 Poland
+ Google Map