Przejdź do treści

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

spektakl „Jestem z tobą” reż. Adam Woronowicz

7 kwietnia godz.15:30

Spektakl ❤️ „Jestem z tobą” 💙 opowiadający historię świętej Siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego księdza Michała Sopoćki, których Bóg wybrał dla przypomnienia światu o swoim Miłosierdziu.

>>> Pobierz darmowy bilet <<<

Spektakl powstał z inicjatywy dwójki młodych aktorów, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi: Aleksandry Posielężnej i Karola Górskiego, którzy poruszeni treścią „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, napisali scenariusz. W 2017 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Glińskiego, otrzymali stypendium „Młoda Polska”, które pomogło im w zrealizowaniu sztuki

Premiera „Jestem z tobą” odbyła się 9 czerwca 2018 roku w Teatrze Oratorium w Warszawie, gdzie spektakl był grany z powodzeniem do roku 2021r. Do tej pory przedstawienie zostało wystawione również w innych miejscach Polski: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, na Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu, w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, podczas Dni Skupienia Trzeźwiejących Alkoholików w Zakroczymiu, w Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie, w Studio koncertowych im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radio Rzeszów, w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie, w Teatrze Roma w Warszawie. Patronem honorowym projektu jest Konferencja Episkopatu Polski.

🎬 REŻYSERIA

Adam Woronowicz – wybitny aktor teatralny i filmowy, wielokrotnie nagradzany za swoje role, znany m.in. z roli księdza Popiełuszki w filmie: „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Moje wspaniałe życie”, „Jak pokochałam gangstera”, „Kamerdyner”. W tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Camera” dwukrotnie przyznano mu nagrodę dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za role w filmach: „Zupa nic” oraz „Teściowie”.

🧍♀️🧍♂️ OBSADA

Aleksandra Posielężna – absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Aktorka na stałe związana z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Laureatka XIV edycji stypendium „Młoda Polska 2017” oraz stypendium „Kultura w sieci” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na dużym ekranie zagrała m.in. w filmie „Senność” Magdaleny Piekorz oraz „Piłsudski” Michała Rosy.

Karol Górski – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 2013 roku zagrał rolę „Heńka” w filmie fabularnym „Kamienie na szaniec” Laureat XIV edycji stypendium „Młoda Polska 2017” oraz stypendium „Kultura w sieci” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku zagrał w filmie „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

🎶 MUZYKA

Daria Fidelus – wiolonczelistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W roku 2015 otrzymała stypendium Aspen Music Festival and School w USA, a w roku akademickim 2015/2016 uczestniczyła w programie Akademia Sinfonia Varsovia. Jestem również laureatką programu stypendialnego „Młoda Polska”. Od 2017 roku pracuje w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus na stanowisku koncertmistrza wiolonczel.

TERMIN SPEKTAKLU:

  • 07.04 – niedziela – g. 15:30 – Scena Stygmat – sala widowiskowa w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych (wejście pod arkadami)

Szczegóły

Data:
7 kwietnia
Godzina:
15:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Scena Stygmat – sala widowiskowa w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych
Plac Grzybowski 3/5
Warszawa, 00-115 Poland
+ Google Map